Rozwiązanie w obszarze diagnostyki onkologicznej opracowane przez Adama Kowalewskiego, patomorfologa i doktoranta Collegium Medicum  UMK dostało się do prestiżowego programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE. Do konkursu przystąpiło ponad 300 zespołów, spośród których wybrano jedynie 21.

MIT Enterprise Forum CEE to program akceleracji start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej, bez kapitału własnego, powiązany z uznanym na całym świecie Massachusetts Institute of Technology, który zapewnia wsparcie finansowe, prawne i doradcze założycielom startupów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Celem programu jest wsparcie rozwoju najbardziej innowacyjnych startupów poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami wiodących światowych i regionalnych przedsiębiorstw oraz doświadczeniem polskich i międzynarodowych mentorów, pomagając startupom skalować się na rynkach międzynarodowych, głównie w Stanach Zjednoczonych.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Pan Adam Kowalewski jest laureatem konkursu Moja Firma – Mój Startup oraz uczestnikiem programu COPERNICUS STARTUP LABS, prowadzonych przez Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK dla rozwoju innowacyjnych pomysłów. Zespół mentorów CPATT UMK aktywnie wspiera naukowców, doktorantów i studentów w przekształcaniu pomysłów w biznes. Zachęcamy do obserwowania aktywności CPATT UMK!