AKADEMIA LIDERÓW
INNOWACJI

NASZA MISJA

Akademia Liderów Innowacji - Pilotaż

Akademia Liderów Innowacji - pilotaż to projekt skierowany do społeczności akademickiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jednak efekty tego projektu będą mogły zostać wykorzystane również przez inne uczelnie wyższe. Głównym celem realizacji pilotażowego projektu Akademia Liderów Innowacji jest podnoszenie jakości i przełomowości badań naukowych (frontier research), odpowiadających potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego oraz realizacja 6 innowacyjnych grantów badawczych do sierpnia 2024 r. Projekt zakłada cykl szkoleń oraz warsztatów dla przedstawicieli świata akademickiego - studentów, doktorantów, naukowców oraz pracujących na pograniczu dwóch światów - nauki i biznesu - brokerów innowacji, którzy będą pracować w 3 osobowych zespołach.

Harmonogram zajęć

Marzec

zajęcia

Kwiecień

zajęcia

Maj

zajęcia

Czerwiec

zajęcia

CO ROBIMY

Obszary naszej działalności

Doskonałość naukowa

Podnoszenie jakości badań naukowych, podejmowanie nowych i ważnych tematów badawczych.

Nauka dla
innowacyjności

Zwiększenie efektywności współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym, wspieranie innowacyjności oraz komercjalizacji.

Humanistyka
Społeczeństwo
Tożsamość

Popularyzacja innowacyjnych badań w obszarze humanistyki, promujących postawy patriotyczne, tradycje narodowe i regionalne.

Dołącz do Akademii Liderów Innowacji

REKRUTACJA
formularz rekrutacyjny

Pytania i odpowiedzi

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Zespół

Adrianna Czarnecka

dr Adrianna Czarnecka

Brokerka Innowacji, Koordynatorka Projektu Akademia Liderów Innowacji


+48 664 002 635
aczarnecka@umk.pl
dr hab Hanna Solarczyk prof. UMK

dr hab. Hanna Solarczyk, prof. UMK

Wsparcie naukowe
prof. dr hab. Beata Przyborowska

prof. dr hab. Beata Przyborowska

Wsparcie naukowe
dr Iwona Murawska

dr Iwona Murawska

Wsparcie naukowe

Pobierz Regulamin Akademii Liderów Innowacji

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Innowacje społeczne

Inkubator pomysłów

INKUBATOR
POMYSŁÓW

Jesteśmy przekonani, że w myśleniu o tym, czym są innowacje społeczne i jak je wspierać, oraz w praktycznym projektowaniu nowych rozwiązań przydatne są przykłady i inspiracje. Zebraliśmy poniżej kilka z nich. Ten zbiór będziemy sukcesywnie rozbudowywać i bardzo liczymy na podpowiedzi, co jeszcze warto opisać.

fundacja stocznia

SIŁOWNIA
PAMIĘCI

Wraz z ekspertami w dziedzinie psychologii, terapii zajęciowej i gerontologii opracowujemy materiały i narzędzia dla osób starszych do treningu umysłu, które angażują różne obszary i funkcje mózgu, m.in. logiczne myślenie, pamięć, kreatywność, koncentracja i koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Akademia Liderów Innowacji – pilotaż”, został przyjętego do finansowania w drodze konkursu na realizację projektów, w ramach programu pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”, ogłoszonego komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 lipca 2021 r. Wartość finansowania: 567 720,50 zł
Głównym celem realizacji pilotażowego projektu Akademia Liderów Innowacji jest podnoszenie jakości i przełomowości badań naukowych (frontier research), odpowiadających potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego oraz realizacja 6 innowacyjnych grantów badawczych do sierpnia 2024 r. Projekt zakłada cykl szkoleń oraz warsztatów dla przedstawicieli świata akademickiego – studentów, doktorantów, naukowców oraz pracujących na pograniczu dwóch światów – nauki i biznesu – brokerów innowacji.

 

znaki strona www 3

loga
Skip to content